herb Niemczanka Niemcza
Kłos Lutomia   Niemczanka Niemcza

2014-05-24, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

W ostatniej kolejce ligi Kłos zmierzył się u siebie z liderem z Niemczy.Już w pierwszych minutach można było zaobserwować przewagę gospodarzy.Dziesięć minut po pierwszym gwizdku sędziego, piłkę od Krzysztofa Grandysa dostał Michał Cichoń, który minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki.Podczas jednego z pojedynków kontuzji nabawił się stoper Kłosu, Adrian Murgas, co utrudniło naszą sytuację w obronie.Z czasem gra stawała się coraz bardziej wyrównana.Coraz bardziej atakowała Niemczanka.Jeden z zawodników przyjezdnych bardzo ładnie przymierzył z dystansu, a piłka pod odbiciu od poprzeczki znalazła się w siatce.Tak zakończyła się pierwsza połowa.W drugiej części atak skrzydłem przeprowadził Tomek Makarewicz, mocnym podaniem posłał piłkę do Michała Rylskiego a ten nie zmarnował takiej okazji.Coraz mocniej zaczęli nacierać zawodnicy Kłosu.Wynik na 3-1 podwyższył Tomek Makarewicz, a to za sprawą bardzo ładnego loba z 20-tego metra.Niemcza oddała kilka groźnych strzałów ale nie zrobiły one wrażenia na świetnie dysponowanym jak zawsze Dawidzie Wróblewskim.Około dwadzieścia minut przed końcem spotkania Paweł Gawron, po pięknym rajdzie pomiędzy obrońcami gości, wpadł w pole karne, a tam sfaulował go bramkarz.Jedenastka dla gości.Do piłki podszedł Beniamin Kuś i wykorzystał rzut karny.Do końca meczu gra toczyła się głównie w środku pola, a wynik 4-1 dla Kłosu utrzymał się do końca.